Az ismert és kedvelt Kapista sajtunk borsos vákltozata. Négy féle színes bors harmonizál a érlelt sajt ízével. Fűszeres fehér borok mellé ajánljuk.
Chilis kecskesajt Összetevők: kecsketej, thai chili, oltó,kultúra, só, kálcium-klorid.
Sajtkészítés során vissza marad tápanyagokban gazdag savót felmelegítik, a savóban maradt egyszerű fehérjék pelyhes csapadék formájában kicsapódnak. Ez az orda vagy édes túró. Állaga lágyabb, krémesebb mint a tehéntejből készült túróé, íze édeskés. Romlékony, emiatt csak a frissen készült ordát javasolt felhasználni. Jellemzően édesen, tésztatöltelékekbe, , süteményekbe használjuk fel. De helyettesítheti az olasz konyhából ismert Ricottát. Erdélyben kedvelt étel az ordás palacsinta, amikor az ordát, apróra vágott kaporral és cukorral összekeverik, és ezzel töltik meg a palacsint
Eitler mester egy félkemény tehéntejből készült sajt, mely egy Rábcakapi sajtmesterről kapta nevét. Az 1920-as évek elején a gazdák tejszövetkezetet alapítottak. Néhány év múlva pedig sajtgyárat létesített a Fővárosi Tejüzem Rt. Eitler Alajos svájci származású sajtmester irányításával. Elefántcsontszínű, puha, enyhén rugalmas, azonnal felismerhető a közepén vízszintesen végig húzódó vékony fekete rétegről. A legenda szerint gyártása során, az esti fejésből származó tejből visszamaradt sajttészta nem volt minden esetben elég egy következő guriga gyártásához, ezért a maradékot formába tették, és étkezési szénnel borították, hogy másnapig megőrizze a minőségét. Másnap a reggeli fejéssel befejezték a sajtot, az étkezési szénre újabb réteget építve. Így alakult ki a jellegzetes fekete réteg. A kérgét sárga sajtbevonó borítja.
Krémes, selymes házi vajunk a friss tej minden értékét magában hordozza. Kenyérre kenve, sütéshez vagy főzéshez is páratlan. Az igazi, hagyományos ízek kedvelőinek kihagyhatatlan. Összetevők: Tejszín
A kapi hófehér tehéntejből készült lágy sajt, fehér penész bevonattal. A készítés során az előérlelt, hőkezelt tejet beoltják, a felaprított alvadékot formákba merik, majd a savó lecsepegtetése után a felületét leszárítják. Langyos, nedves érlelőben 1 héten belül kifejlődik a nemes penész (pl. penicillium candidum) a sajtokon. A kialakult hófehér nemes penészréteg, pihésen vonja be a sajt felületét. Ezután következik a hideg érlelés 2- 3 -4 hétig. Így állaguk lágy lesz, mely az idő előrehaladtával mind krémesebbé válik. Túlérett állapotukban egészen folyósak is lehetnek. A tökéletes ízhatást akkor érhetjük el, ha fogyasztás előtt legalább 30 percig szobahőmérsékleten tároljuk.
A natúr gomolya karakterét fokhagymával bolondítottuk meg, így különleges enyhén pikáns ízvilágot kaptunk. Remekül illik pirítósra, sült ételek mellé, vagy egy pohár jó borhoz. Igazi különlegesség a sajtkedvelőknek. Összetevők: Teljes tehéntej, természetes oltóenzim, mezofil sajtkultúra, só, frissen préselt fokhagyma.
Friss sajtok vagy gomolyák: Friss sajtok, legegyszerűbb sajtok egyike, a friss tejet, beoltjuk, felvágjuk, utó melegítjük - közben a savót eltávolítjuk - az így kapott sajttésztát sok féle fűszerrel vagy fűszer kombinációval ízesítjük.
Füstölt, félkemény kecskesajt. Hagyományos módon füstölve. Összetevők: kecsketej, oltó, kultúra, só, kálcium-klorid
Füstölt sajt készítés e kor egy félkemény sajt technológiát alkalmazunk. Kb 2-3 hét érlelés után gőzölt bükkfa fűrészporral füstöljük. Ezután egy rugalmas állományú , szép rög lyukakkal rendelkező reszelhető sajtot kapunk, melyet borokhoz vagy önállóan is fogyaszthatunk. Natúr és fokhagymás ízben elérhető.