Az Óvári sajt az egyik legismertebb hazai sajtféleség. Nevét Mosonmagyaróvárról kapta, ahol a múlt század elején a hazai szarvasmarha-tenyésztés és tejgazdaság úttörője, Ujhelyi Imre kezdeményezésére dolgozták ki készítési módját. Röghézagos szerkezetű sajtféleség, jól vágható, nem morzsálódó, enyhén rúzsos ízű, vágható állományú.
Másik nevén görög joghurt, sűrű, krémes, pont annyira savanykás, amennyire kell, ráadásul nagyon gazdag fehérjében. Ami miatt alapvetően különbözik a hagyományos joghurttól, az a sűrűségben rejlik: a görög joghurt valójában nagyon krémes, nem túl folyékony. A görög joghurtot lecsepegtetik, eltávolítva ezzel a savót, ami miatt ez a készítmény sokkal sűrűbb, krémesebb állagú lesz, és kevesebb cukrot és szénhidrátot, viszont több fehérjét fog tartalmazni.
Az ordagolyó készítéséhez édes túrót, darált kekszet, kókuszreszeléket, citromlevet és egy kevés cukort használunk. Az összetevőket alaposan össze dolgozzuk. Ezt követően 100 grammos golyókat formázunk belőle, majd megforgatjuk kókuszreszelékbe. Így kapunk egy fehérjedús fitt "raffaello golyót". Édes szájú vásárlóinknak kedveskedünk vele.
Az ostorkaka parenyica sajt hosszúra húzott zsinórjából készül. Szét lehet bontani „zsinórokra” emiatt főleg a gyerekek kedvence. De kiváló dekoráció hidegtálakon is. Csavart alakjában páros kolbászra emlékeztető sajt. Súly kb 100 g
Száraz vörös borban érlelt lágy tehén sajt. A sajtokat 65 °C-os kékfrankosba mártjuk többször, ezalatt a sajt kérget befogja a bor, utánozhatatlan színt és ízt adva a sajtnak. A vákuumos érlelés során kialakulnak a végleges ízek a sajtban kiegészítve a vörösbor adta jellegzetes zamattal. Sajtunk a kékfrankos termelői után kapta a nevét. Ugyanis soproni szőlősgazdákat hívják sokszor még ma is poncichternek. A kifejezés német Bohnenzüchter (babtermelő) szóból ered. Előttük is tisztelegve alkottuk meg ezt a sajtkülönlegeséget
A sajt reszelése után tapadásgátló anyagot használunk, ez a mi esetünkben kukoricakeményítő, ami felszívja a sajtból kioldódó nedvességet, zsírt, és megakadályozza, hogy a reszelt sajt összetapadjon. Ez az oka, amiért a reszelt sajthoz hozzáérve úgy tapasztaljuk, mintha poros lenne a termék. A zacskós reszelt sajt zseniális találmány, hiszen megspóroljuk vele a reszelést, nem koszoljuk be a reszelőt, nem kell elővenni egy kis tálkát sem, sőt elkerülhetjük a reszeléssel járó koszt is, amit a lehulló sajtdarabok okozhatnak
A savó vagy tejsavó nem más, mint a sajtok gyártása után visszamaradó, kiválóan hasznosítható melléktermék. Már a régi görögök és rómaiak is ismerték és használták gyógyításra és szépítőszernek. Az elmúlt időkben azonban csak a tejipar hulladékává vált, pedig a benne található értékes aminosavak és ásványok a szervezetünkre jótékony hatással vannak, hozzátartoznak a mai egészséges táplálkozáshoz. A tejsavó lehet édes és savanyú. Az édes tejsavó a sajtkészítés mellékterméke. A savanyú akkor keletkezik, amikor túrót készítik. Savanykás íze kellemes, hűsítő, frissítő hatású. Használhatjuk többek között kenyér vagy pizzatészta, illetve édes sütemények, üdítő italok feldúsítására készítéséhez is.
Szalag sajt vagy Parenyica teljes nyers tehéntejből kézműves technológiával készül formája csiga alakú, súly kb 15 dkg.
Hőkezelt tehéntejből készül, legalább 1 hónapos érlelésű félkemény, közepes zsírtartalmú, enyhe, kellemes ízű sajt. A gouda jellegét, nem csak a neve, hanem a kellmes íze is kihangsúlyoza.
Hagyományosan tejszínből készítjük a tejszínsajtot, oltó és megfelelő tejsavbaktériumok felhasználásával így "megvastagítva" az állagát. Zsírtartalma kb 30%, emiatt gazdagabb ízű krémes állagú kissé sóízű. Felhasználható önállóan krémsajtként de tudjuk ajánlani főzéshez francia tejfölként is.